A testre helyezett szenzor megmutatja, hogy életed eseményei hogyan hatnak rád.
Megtudhatod, hogy mikor vagy fizikailag, szellemileg a legjobb formában a nap folyamán, vagy akár azt is, hogy mikorra tervezd a tárgyalásokat és a sportolást. Információt ad az alvásod minőségéről és arról, hogy milyen tevékenység végzése csökkenti a stresszt.
Az adatokat a Firstbeat készüléke rögzíti, mely világelső a szívfrekvencia alapú mérések területén. A szív közelébe helyezett eszköz folyamatosan gyűjti az adatokat 3-5-7 napon keresztül. Ezeket az adatokat a tevékenységnaplóval összevetve kiértékeljük.
Milyen válaszokat kaphatsz a mérés során?
milyen tevékenységek közben magas a stressz szinted és mikor regenerálódsz
milyen az alvásod minősége, milyen tényezők befolyásolhatják kedvezően
hogyan szervezd a napjaidat a lehető legmagasabb regeneráció érdekében
melyek az ideális időszakok a szellemi munkavégzésre, a fontos döntések meghozatalára
mikor, milyen intenzitású mozgás nyújt feltöltődést számodra
Hogyan történik a mérés?
A megrendelést követően a készüléket díjmentesen házhozszállítjuk. Ezután a mellkasra rögzítve már meg is kezdődhet az adatok gyűjtése. A készülék minden szívdobbanást kimér, majd egy szoftver ebből meghatározza a pulzusvarienciát (HRV), ami megmutatja a stresszállapotot. A mérés alatt egy online tevékenységnaplóban vezetheted a nap fő tevékenységeit, amit összevetünk a mérés eredményeivel.
A készülék visszajuttatása után az adatokat kielemezzük és egy 8-10 oldalas riport készül, melyet egy tanácsadási alkalmon értelmezünk. Ezen az alkalmon van lehetőség a tervezésre, a lehetséges változtatások átbeszélésére.
Miért a Firstbeat?
A méréseink tapasztalatai alapján a mért stressz szintünk jelentősen eltérhet attól, amit szubjektíven érzékelünk. Ma már nagyon sok hordható eszköz is ad visszajelzést pulzusunkról, stressz szintünkről, azonban ezek az adatok nem pontosak, az értékek becslésen alapulnak - íg a Firstbeat készüléke minden egyes szívdobbanást kimér. A kapott értékek olyan pontosságúak, hogy többek között az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen, a Nemzetközi Közszolgálati Egyetemen, a Szegedi Egyetemen és a Testnevelési Egyetemen is laboratóriumi mérésekhez használják.